English site   אתר בעברית | כניסת מפיצים |
Logo
 

תיקוני פנג שואי

 

תיקוני פנג שואי

נכתב על ידי גליה לביא

הפנג שואי עוסק באיתור המצב בשטח וב"תיקונו" על מנת להביאו למצב האופטימלי.
איך נקבע אותו "מצב אופטימלי"? הרי ברור לכולנו שכל אחד מאתנו הוא טיפוס שונה ולכן ההיגיון אומר שמתאים לו בית שונה, נכון?

המצב האופטימלי נקבע ע"י 2 אסכולות עיקריות בפנג שואי הקלאסי :

האחת – San He, עוסקת במיקום הבית במרחב.
לדוגמא, אחת מקביעותיה היא שצד העורף של הבית (המכונה "צד הצב") יהיה מוגן בהר, או במבנה הגבוה מהבית עצמו. מצב זה נותן תמיכה והגנה לבית.
ההגדרות של האסכולה הזו הן כלליות ואינן אישיות. הן ניתנות ליישום על בית, חדר ואפילו על פריט ריהוט בודד.
למעשה, האסכולה הזו מתארת את הבית כמו כסא.
המשענת היא עורף הבית – נותנת תמיכה והגנה. הידיות הן צדי הבית, נמוכות מהעורף, אך גבוהות מהחזית. חזית הכסא, או ההדום, הוא הנקודה הנמוכה ביותר. כך מתאפשר לנו לשבת על הכסא בנוחות ובבטחה ולראות למרחק.
כדי להבין מה המשמעות של בית עם עורף חסר, חישבו על ישיבה על כסא ללא משענת.

האסכולה השנייה, San Yuan, מתמקדת יותר בזמן ובהשפעתו על האדם ועל המרחב בו הוא נמצא. לפי האסכולה הזו, לכל בית יש אנרגיה שונה. הזמן והמבנה קובעים את הכוכבים המעופפים (אנרגיה) של המבנה, המגדירים את איכות הצ'י בכל אזור בבית.
בית, שיש בו צירופי כוכבים חיוביים באזורים העיקריים, יקנה לבעליו מזל טוב, בריאות, שגשוג והצלחה.

והנה אני מגיעה לתיקונים.

בית שאינו עומד בהגדרות האופטימליות לפי אסכולת ה San He, קשה לתקנו במציאות העירונית שלנו. בבתים באזור כפרי, ניתן לבצע תיקונים ע"י נטיעת שורת עצים או גדר גבוהה באזור העורף, למשל.
בעיר, ניתן לבצע תיקון סימבולי בלבד. כך, אם צד הצב חסר (כלומר, עורף הבית חשוף), נציב פסל או תמונה של צב או הר באזור העורפי של הבית.

תיקונים לפי אסכולת ה San Yuan הם הרבה יותר פרקטיים עבורנו.
גם אם הבית קטן ולא ניתן להעביר את חדר השינה מאזור שלילי לאזור חיובי, תמיד ניתן לטפל בכוכבים המעופפים של האזור ולהתאים את מיקום הריהוט. כך, למרות שלא נגיע למצב האופטימלי, עדיין נשפר את המצב הקיים.
תיקונים של כוכבים מעופפים, נעשים עפ"י עקרונות 5 האלמנטים, בעיקר.
ישנם כוכבים שליליים וישנם כוכבים חיוביים. האינטרס שלנו הוא להחליש את השפעתם של השליליים ולחזק את השפעתם של החיוביים, כמובן.
בעלון החודשי הנשלח למנויי האתר שלי, אני מפרטת את מצב הכוכבים המעופפים החודשי ואת התיקונים הנדרשים.

קיים גם מערך כוכבים שנתי ומערך כוכבים רב-שנתי, המציג את תמונת הבית במחזור של 20 שנים.
למשל, כל הבתים שנבנו משנת 1984 ועד היום, שייכים למחזור 7 ויש להם מערך כוכבים מסוים וקבוע. כשהתחלף המחזור למחזור 8 התחוללו שינויים בכל הבתים הללו – לטוב או לרע.
באותו אופן, בפברואר הקרוב יתחלף מחזור שנתי של כוכבים ושוב יגרמו שינויים.

בוודאי שמתם לב לכך שרוב התיקונים שאני מציעה לכוכבים המעופפים החודשיים, קשורים במתכת. זה לא מקרי. הכוכבים השליליים ביותר, 2 ו 5, הם כוכבי אדמה, המוחלשים בנוכחות מתכת. לכן, זהו התיקון היעיל ביותר.

תיקונים לחיזוק כוכבים חיוביים משתנים בהתאם לאלמנט הרצוי. לדוגמא, כדי לחזק את השפעתו של כוכב 8 החיובי, נשתמש ב"אש" – תאורה בהירה, צבעי אדום/כתום וכד'.
חלק מכם בוודאי שואל את עצמו "מתי היא תגיע כבר לקריסטלים, מפלי המים, מראות וכו'?".
אז הנה זה בא.
• קריסטלים, למרות יכולותיהם, אינם שייכים לתיקוני פנג שואי.
• הספירלות הפופולריות, גם הן לא תיקון פנג שואי קלאסי. אולי הן יכולות לשמש כתיקון פסיכולוגי, כאשר הן חוצצות בין דלת לחלון ו"כאילו" מהוות מכשול בדרך. אבל זה כבר לא התחום שלי...
• מפלי מים – באופן קלאסי מקומם בחזית הבית. כזכור, עפ"י אסכולת ה San He חזית הבית היא המקום הנמוך ביותר. בסין הקדומה, הכוונה הייתה לנהר/נחל. היום, הכוונה היא לכביש/דרך. כאשר החזית אינה נכונה לפי השיטה הזו, ניתן לתקן ע"י מפל מים. א-ב-ל, זהירות ! נוסחאות מים הן תחום מאוד מורכב בפנג שואי. מומלץ לא למקם מפל מים ללא התייעצות עם יועץ שבדק את הבית.
• מראות, כמו גם חפצים משקפים אחרים, ניתנים לשימוש כתיקון בהטעיית הצ'י. לדוגמא, במסדרון צר, ניתן להציב מראות בשני הצדדים לסירוגין, וכך ליצור תחושה של מסדרון רחב יותר. אפשרות נוספת היא בקצה אזור עם צ'י שלילי, כמו בסוף מסדרון ארוך וצר, או גרם מדרגות תלול. כולכם זוכרים שלא שמים מראה בחדר שינה?

גליה לביא היא יועצת פנג שואי, אשר התמחתה אצל Master Joseph Yu, מבכירי המאסטרים לפנג שואי בעולם. גליה הקימה את "דרך הפנג שואי" – המספק יעוץ פנג שואי בארץ ובעולם, בשיתוף אדריכלים ומעצבי פנים. אתר – http://www.dfengshui.co.il כתובת מייל – galia@dfengshui.co.il

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.

RSS Lucky Bamboo משווק בלעדית בישראל ע"י וויץ סחר והפצה
חיפוש:
מסך הביתמבצע לאקי במבוקפנג שוואילאקי במבוקסוקלנטים וזיתיםאודותינוסידורים ומארזים אלוורה, עץ האושר , עץ האהבהיצירת קשרעבריתEnglish
Powered By Moreno's Internet Marketing